AdaProjeAdaProje

İnşaat sektörü ekonomik ve insani açıdan önemli!

  • Bu makaleyi paylaş

Ünsal Group Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Ünsal, sektörle ilgili açıklamalarda bulundu. Ünsal, “İnşaat sektörü, ekonominin lider ve sürükleyici sektörlerinden birisi olarak kabul edilmektedir” dedi ve sektörün ekonomik ve insani açıdan önemli olduğunu belirtti…

İnşaat sektöründe 25. yılını bitiren ve Meva Şehir projesiyle Ankara’nın en donanımlı konut projelerinden birine imza atan Ünsal Group Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Ünsal, Türkiye’de inşaat sektörüne ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“İnşaat sektörü, ekonominin lider ve sürükleyici sektörlerinden birisi olarak kabul edilmektedir” diyen Orhan Ünsal, “Bunun nedeni inşaat sektörü ile diğer ekonomik sektörler arasındaki yakın ilişkidir. Daha açık bir ifadeyle; inşaat sektörü, diğer pek çok sektör tarafından üretilen ürün ve hizmetleri girdi olarak kullanmakta ve inşaat faaliyetinin nihai ürünü olan yapılar, farklı sektörlerin ürettiği ürün ve hizmetlerin bir bileşeni olarak karşımıza çıkmaktadır. Dahası inşaat sektörünün önemli bir istihdam kaynağı olarak işlev gördüğü ve işsizliğin azaltılmasında etkili olduğu da kabul edilmektedir. Bu nedenle ekonomik ve insani işlevi son derece önemli olan bir sektördür. Şahsen yaptığımız projelerin ürettiği ekonomik değer kadar projelerimizde yaşayan insanların hayatlarına kattığımız değeri de çok önemsiyorum. Pek çok insanın hayatına dokunarak yaşamlarını mutlulukla geçirebileceği konutlar üretmek manevi açıdan da oldukça kıymetli bir durum” şeklinde konuştu.

Ankara’nın en büyük temalı konut projesi Meva Şehir’le ilgilide konuşan Orhan Ünsal, “Meva Şehir bizim 40 yıldır hayalini kurduğumuz bir proje ve bu hayalimizi gerçekleştiriyoruz. Sadece Türkiye’de değil dünyada da ilk 10’a girebilecek bir proje olduğunu düşünüyorum. Proje tamamen bir şehir konseptinde tasarlandı. Meva Şehir’de bin 800 konut bulunuyor ve neredeyse bir ilçe büyüklüğünde diyebiliriz. 8 bin civarında bir nüfus yaşaması bekleniyor. Daire konsepti, konumu, konforu, sosyal alanları ve ticari üniteleriyle yaşayanların bütün isteklerine cevap verebilecek bir proje hazırladık. Meva Şehir 7 bin metrekare biyolojik göleti ve 300 bin metrekare yeşil alanıyla Ankara’ya adeta tatil kasabası tadında bir yaşam getiriyor. Cazip ödeme planlarımızla da ulaşılabilir bir fiyat politikası sunuyoruz. Bu nedenle yoğun bir talep ile yüksek bir satış başarısı yakaladık” diye konuştu.

Previous

Ev sahipleri dikkat! Cam balkon devri bitti!

Next

Murat Sağman: Kanal İstanbul Bekleyebilir